SportsCast Match Filming

Thanks to SportsCast Australia, you can watch full match replays of all Seniors, Reserves & Under 19.5s Grand Finals for 2017.

Scroll down for each of the eight Grand Finals played at Windy Hill this season.

All footage is available at edfl.sportscastcloud.com.au.


2017 STATHMORE COMMUNITY BANK PREMIER DIVISION GRAND FINAL

ABERFELDIE 16.11-107

Goal Kickers: Z. Hislop 3, J. Foster 3, J. Peters 3, J. Pound 2, K. Reimers 2, S. Cattapan, J. Rush, W. Berry

Best Players: L. Blackwell, Z. Hislop, C. Johns, J. Toy, R. Allan, L. Davis

GREENVALE 6.10-46

Goal Kickers: J. Thompson 2, K. Sanajko, S. Zumbo, D. Sardo, D. Micevski

Best Players: J. Smith, N. Parthenopoulos, B. Stillman, F. Deluca, S. Zumbo, S. Brewer


2017 ESSENDON FORD DIVISION 1 GRAND FINAL

GLENROY 15.5-95

Goal Kickers: A. Winter 7, L. Capuano 2, J. Walker 2, R. Nilsson 2, M. Walker, J. Trembearth

AIRPORT WEST 12.10-82

Goal Kickers: J. McVeigh 3, B. Godden 2, R. McVeigh 2, J. Brown, C. Rogers, A. Penaluna, T. Young, B. Raad

Best Players: J. McVeigh, B. Godden, J. Brown, L. Di Sebastiano, B. Raad, R. McVeigh


2017 STATHMORE COMMUNITY BANK DIVISION 2 GRAND FINAL

COBURG DISTRICTS 12.10-82

Goal Kickers: A. Lamaris 3, J. Reid 2, T. Lay 2, L. Vesnaver, N. Taylor, J. Russo, D. Campbell, K. Dalmau

Best Players: T. Lucin, N. Dimeski, C. Bottomley, J. McNamara, M. O”Dea

JACANA 17.5-107

Goal Kickers: C. Cloke 7, B. Morrison 2, B. Kimuliatis 2, Z. Racovolis, B. Mall, E. Edis, C. Johnson , C. McCawley, M. Evans


2017 RESERVES PREMIER DIVISION GRAND FINAL

GREENVALE 8.8-56

Goal Kickers: A. Meiorin 3, A. Caligiuri, J. Ranno, B. Marlow, M. Koroneos, R. Townsend

Best Players: J. Bonello, M. Bonello, C. Farchione, M. Koroneos, B. Marlow, C. Kent

ABERFELDIE 6.7-43

Goal Kickers: D. Mangan 2, F. Fazzolari, C. McGuire, C. Sharp, G. Romios

Best Players: A. Macdonald, M. Williamson, C. Sharp, H. Kennedy, J. Dench, H. Wade


2017 RESERVES DIVISION 1 GRAND FINAL

TAYLORS LAKES 7.20-62

Goal Kickers: T. Munro 2, M. Jurcec 2, S. Tieppo, M. DiPietro, C. Monaco

Best Players: D. Jackson, A. Crowe, B. Emera, S. Tieppo, C. Monaco, A. Butera

HILLSIDE 7.9-51

Goal Kickers: E. Bassingthwaighte 2, I. Akkok, A. Strycharski , N. Palibrk, J. Tompkins, H. Charters


2017 RESERVES DIVISION 2 GRAND FINAL

ROXBURGH PARK 10.11-71

Goal Kickers: M. Belal 3, J. Mourad 2, Y. Mourad 2, C. Helou 2, M. Mourad

Best Players: A. Szwedyc, J. Busuttil-Poskitt, T. Sedgwick, C. Helou, J. Naido, A. Lamanna

COBURG DISTRICTS 10.8-68

Goal Kickers: B. Kassis 4, S. Patrick, G. O”Shea, C. Atkinson, N. Heales, A. Maggiore, S. Pipe

Best Players: J. McQueen, B. Kassis, C. Atkinson, J. Cauchi, A. Maggiore, J. Nyman


2017 AGA APPRENTICESHIPS PLUS U19.5 PREMIER DIVISION GRAND FINAL

MARIBYRNONG PARK 11.11-77

Goal Kickers: G. Abboud 3, D. Oliver, Z. Neicho, M. Mazzeo, J. Davey, D. Lane, D. Griffin, N. White, A. Barba

Best Players: D. Oliver, G. Abboud, D. Brumby, M. Hatfield, D. Griffin

ABERFELDIE 3.7-25

Goal Kickers: L. Brown 2, A. Accadia


2017 AGA APPRENTICESHIPS PLUS U19.5 DIVISION 1 GRAND FINAL

EAST KEILOR 6.7-43

Goal Kickers: C. Perry 3, C. Crosswell 2, M. Castaldo

Best Players: R. Bradley, C. Bryant, N. Nesci, J. Bistisi-Nguyen, C. Sir, L. Peters

WESTMEADOWS 6.10-46

Goal Kickers: A. Evans 3, C. Wight 2, J. Sharman

Best Players: J. Williams, J. Hollow, N. Thenabadu, B. Dimech, T. Muscat, A. Evans